Kancelaria upadłość konsumencka

Możliwość komentowania Kancelaria upadłość konsumencka została wyłączona 94

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest skierowana przede wszystkim do osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, czyli do osób prywatnych. Do głównych zadań postępowania upadłościowego należy oddłużanie, które przebiegać może w dwóch formach:
– całkowite lub częściowe umorzenie długów
– zwrot należności wierzycielom np. poprzez majątek dłużnika.
Według nowych przepisów sądy na chwilę obecną nie oddalają złożonych wniosków o upadłość, nawet gdy osoba zadłużyła się w sposób umyślny.
Warto jednak wiedzieć, że jeśli dłużnik nie będzie mógł wykazać, iż upadłość jest ogłoszona na całe zadłużenie, to wtedy będzie musiał spłacać jego część w ratach ustalonych przez sąd.

Kancelaria upadłość konsumencka – Kto może zgłosić wniosek o upadłość konsumencką?

Taki wniosek może złożyć każda prywatna osoba, która stała się niewypłacalna przez co najmniej trzy miesiące, a jej dochody są zbyt niskie, aby mogły one pokryć spłatę długów.
Ogłoszenie upadłości odbywa się tylko i wyłącznie w sądzie, dlatego koniecznie jest złożenie odpowiedniego wniosku. W tym celu z pomocą może nam przyjść kancelaria, która przygotuje za nas odpowiedni wniosek. Należy jednak pamiętać, że do złożenia wniosku będą potrzebne wszystkie papiery dotyczące aktualnej kwoty zadłużenia we wszystkich instytucjach pożyczkowych. Gotowy wniosek należy złożyć do sądu i uiścić opłatę w wysokości 30 zł.

admin

View all contributions by admin

Similar articles