Komornik Warszawa Mokotów

Możliwość komentowania Komornik Warszawa Mokotów została wyłączona 50

Windykacja płatności w firmie

Wiele firm boryka się z problemem nierzetelnych klientów, którzy po wykonaniu na ich rzecz usługi lub dostarczeniu towaru zwlekają z płatnością. Jak możemy sobie radzić w takiej sytuacji? Czy jesteśmy bezbronni wobec tego rodzaju nieuczciwych praktyk?

Na szczęście okazuje się, że niekoniecznie. Warto jednak przygotować sobie odpowiedni sposób postępowania w takich sytuacjach i reagować na nie możliwie szybko.

Na początku warto spróbować załatwić sprawę polubownie. Zadzwonić do klienta albo jeszcze lepiej napisać do niego maila, żeby w razie czego mieć dowody w postaci Waszej korespondencji.

Jeśli to nie działa, możemy wysłać mu przedsądowe wezwanie do zapłaty. Wysyłamy je pocztą, za potwierdzeniem odbioru. Wielu nieuczciwych klientów na widok takiego pisma w swojej skrzynce pocztowej zaczyna rozumieć, że sytuacja jest poważna i reguluje swoje należności.

Kiedy obie powyższe metody zawodzą, pozostaje nam komornik Warszawa Mokotów. Po przekazaniu mu całej dokumentację związaną ze sprawę i opisaniu podjętych dotychczas kroków, możemy cierpliwie czekać na efekty jego pracy. W większości przypadków działanie komorników jest bardzo skuteczne, dzięki czemu nawet spore należne nam sumy, których sami nie mogliśmy wyegzekwować, mogą trafić na nasze konto.

admin

View all contributions by admin

Similar articles