Kredyt czy pożyczka – która forma jest poprawna?

Możliwość komentowania Kredyt czy pożyczka – która forma jest poprawna? została wyłączona 3

Według najpowszechniejszej definicji pożyczka to „operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony”. W ramach uzupełnienia tej definicji należy nadmienić, iż w przeciwieństwie do kredytu bankowego, pożyczka nie jest udzielana na konkretny cel. Cechą charakterystyczną kredytów bankowych jest natomiast cel, na który pieniądze pozyskane tą drogą mogą zostać wydane. Każdy z nas słyszał kiedyś o kredytach na nieruchomości, samochód, założenie firmy, etc. Dlatego też określanie pożyczki mianem kredytu gotówkowego jest niepoprawne. Jak więc powstał ten powszechnie używany błąd? Głównym „winowajcą” są działania marketingowe instytucji finansowych, które z kredytu gotówkowego uczyniły synonim pożyczki.

Co w takim razie ma wybrać statystyczny Kowalski? Wszystko zależy od celu na jaki pieniądze mają zostać przeznaczone. Jeśli oprócz zakupu nowego samochodu pożyczkobiorca planuje również inne wydatki (np. zakup mebli) to lepszym rozwiązaniem jest dla niego pożyczka, w której nie musi jasno określać na co przeznaczy środki finansowe.

Czy pożyczkę można otrzymać szybko? Oczywiście, że tak. Należy jednak pamiętać o właściwym doborze firmy, która będzie nam udzielać szybkiej pożyczki. Podstawa to nie ufać reklamom rozwieszanym na każdym słupie! Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniej firmy
w Internecie i załatwieniu całego procesu przez internet (tzw. pożyczka online).

admin

View all contributions by admin

Similar articles