Upadłość konsumenta

Możliwość komentowania Upadłość konsumenta została wyłączona 43

Upadłość konsumenta

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy ogłosić upadłość konsumencką i czy w ogóle może to zrobić. W pewnym momencie już nie jesteśmy w stanie nic więcej zrobić, by wyjść z długów, w których toniemy już dłuższy czas. Czy upadłość konsumenta rozwiąże nasze problemy? Jakie warunki musimy spełnić, by móc to zrobić?
Określone są tylko dwie kluczowe przesłanki, które dłużnik musi spełnić, by doszło do skutecznej upadłości konsumenckiej. Po pierwszy musi być niewypłacalny. Co to znaczy? Musi utracić płynność finansową w tym sensie, że nie jest już w stanie spłacić swoich długów oraz utrzymywać domu i rodziny. Przychody, jakie dostaje na konto są niewystarczające, by spełnił te obowiązki. Zazwyczaj osoby, które się na to decydują są już pod ścianą i spełniają ten warunek.
Drugą przesłanką jest mieszkanie w Polsce i to właśnie w nim prowadzenie życia oraz nieposiadanie działalności gospodarczej. Jeżeli taką posiadamy, a chcemy ubiegać się o upadłość konsumencką powinniśmy złożyć wniosek o jej wykreślenie.
Co ważne – niemożliwość spłaty już jednego kredytu jest przesłanką, by móc ogłosić upadłość konsumencką. Niestety inaczej działa to w przypadku przedsiębiorcy. W skrócie konsument musi mieć więcej długów niż ma majątku i stan ten musi trwać dłużej niż 2 lata.

admin

View all contributions by admin

Similar articles